• فعالیت یک‌چهارم مردم ایران در ورزش‌های همگانی

کدخبر: 802541802 چهارشنبه 3 بهمن 1397 تعداد بازدید : 1663
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: حدود یک چهارم مردم ایران در ورزش همگانی فعالیت دارند و باید بکوشیم تا این آمار افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات ورزش های همگانی استان گیلان، علی مجدآرا در جریان سفر به گیلان اظهار داشت: در سند چشم انداز توسعه تا سال 1404 باید حدود 50 درصد مردم در امر ورزش حضور داشته باشند که این رقم طبق آمار سه سال گذشته، حدود 21 درصد بوده که هم اینک به حدود 25 درصد افزایش یافته است.

 وی افزود: البته آمار دقیق تا حدود یک ماه دیگر اعلام خواهد شد اما حرکت خوب مردم در ورزش همگانی باعث شده تا این رقم به حدود 25 درصد از کل مردم برسد.

 وی به گردهمایی نواب رئیس هیات های ورزش های همگانی استان های کشور در رشت نیز اشاره و بیان کرد: یکی از برنامه های مهم حضور بیشتر بانوان در ورزش بوده و حضور تمامی نواب رئیس هیات های ورزش های همگانی استان ها در این گردهمایی ، بمنظور فراگیری آموزش ورزش های همگانی است.

 به گفته مجدآرا، مادران خیمه ورزش کشور هستند و در پیشبرد ورزش می توانند نقش بسزایی داشته باشند و بر این اساس هدف ما این است که سال آینده مادران را بیشتر در بخش ورزش فعال کنیم ضمن آنکه در تلاشیم هر خانوده یک مربی داشته باشد که این امر توسط مادران انجام می شود و دختران پایه چهارم نیز باید همیار مادران باشند.

 وی حضور کلاس اولی ها با لباس ورزشی را یکی از برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی عنوان و اضافه کرد: ورزش همگانی مختص به یک قشر یا یک نهاد نیست؛ فقر حرکتی در جامعه زیاد است و از طرف دیگر نزدیک به 40 درصد مردم دچار اضافه وزن و چاقی هستند که با ورزش می توان این مشکلات را به حداقل رساند.

 گردهمایی نواب رئیس هیات های ورزش های همگانی استان های مختلف کشور روز پنجشنبه با حضور مسئولان فدراسیون در رشت برگزار و شرکت کنندگان در این گردهمایی یک روزه، با مراحل مختلف آموزش ورزش همگانی آشنا شدند.

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه : http://GuilanHamegani.ir/News/802
  • گزارش تصویری مرتبط

  • نظرات

کد امنیتی روبرو را وارد کنید

تنظیمات

رنگ